HİTAY VAKFI

HİTAY VAKFI

Hitay Vakfı, 2019 yılında Emin Hitay tarafından Türkiye’de sanat ve eğitimi desteklemek amacıyla kurulmuştur. Vakıf, görsel sanatlar alanında çalışan ve üreten sanatçılara, küratörlere ve yazarlara alan açmayı hedeflemektedir. Çeşitli sanat projelerinin gerçekleştirilmesine katkıda bulunarak, sanat alanında çalışan kişi ve kurumlarla iletişim ve üretim ağlarını geliştirmeyi amaçlamaktadır. Öğrencileri ve sanatçıları burslar ve projeler aracılığıyla aktif olarak destekleyen ve eğitim-öğretim gelişimine katkıda bulunan vakıf, eğitimde fırsat eşitliğini desteklemek için çalışmaktadır.

VİZYON VE MİSYON

VİZYON VE MİSYON

Vizyon:rnHitay Holding olarak vizyonumuz, Türkiye’nin geleceğini şekillendiren lider yatırım projelerinin öncüsü olmaktır. İnovasyon, sürdürülebilirlik, girişimcilik ve toplumsal katkı üzerine odaklanarak, iş dünyasının dönüşümünde öncü bir rol üstleniyor, her gün daha iyi bir gelecek inşa etmek için çabalıyoruz.rnrnMisyon:rnHitay Holding’in misyonu, yatırımlarımızla değer yaratmak, inovasyonu ve girişimciliği teşvik etmek, sürdürülebilir iş modelleri geliştirerek topluma değer katmanın yanısıra, yenilikçi projelere yatırım yaparak, Türkiye’nin teknolojik dönüşümüne ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlamaktır. Hitay Holding Yönetim Kurulu Başkanı Emin Hitay’ın yenilikçilik bakış açısı doğrultusunda, iş dünyasının dinamiklerini değiştirmek için kararlılıkla çalışıyoruz.

BAŞKAN’IN MESAJI

“İşte o an her şey yeniden başladı…”

Benim hayatımda; yenilikçiliğin, aldığım yenilikçi kararların önemini anlatan en güzel cümlelerden biri budur…

Sıfırdan başladığım ve 44 yıldır devam eden girişimcilik serüvenimde, yenilikçi düşünce sistemi ve bu doğrultuda alınan kararlar, hayata geçirdiğimiz iş fikirlerinden pazarlama stratejilerine, yarattığımız katma değerden kurduğumuz işlere kadar tüm iş hayatına bakış açımı oluşturdu.

Bu bakış açısıyla, 1980 yılında temellerini attığımız Hitay Holding çatısı altında çok sayıda yenilikçi proje ve iş fikrinin şirketleşmesini sağlamış olmaktan dolayı mutluyum.

Bazen bana 'Nasıl yenilikçi olunur?' diye soruyorlar. Doğrusunu isterseniz, reçetesi ya da ilacı yok. Hayata öyle bakar, öyle yaşarsınız. Yenilikçilik bir hayat tarzıdır, vizyon meselesidir. Tepeden, en alt kademelere kadar, etkileşimli olarak yayılır. Ama aynı zamanda risk alma cesareti, özgüven, sebat ve disiplindir.

Yenilikçi olursanız, hangi yaşta, hangi koşulda olursanız olun, 'neden olmasın?' diyerek her şeye yeniden başlarsınız. Tüm hücrelerinizde, yüreğinizde hisseder, uyurken bile bunu planlarsınız. Zamanla kimsenin görmediğini görmek, kimsenin yapmadığını yapmak, bilinmeyeni, hayatı kolaylaştıran her şeyi düşünmek üzerine bir düşünce sistemine sahip olursunuz. Ve arkası zaten kendiliğinden gelir. Yani anlayacağınız, bana göre yenilikçilik bir yaşam biçimi…

Benim hayatımda, yenilikçi düşünce sistemimde, her zaman değer ve istihdam yaratma vardır. Üretmek, değer yaratmak, ülkeye yarar sağlamak, benim için yaşamı daha anlamlı kılar…

Ve altın kural: Hayat; ödülü hak edene verir, hak etmeyenden geri alır.

Emin Hitay
Hitay Holding Yönetim Kurulu Başkanı

TARİHÇE

HISTORY
1980

Hitay Holding’in temelleri atıldı.

1988

Türkiye’yi barkod teknolojisiyle tanıştıran Exim A.Ş. kuruldu.

1998

Türkiye’nin önde gelen bilgi teknolojileri şirketi Teknoser A.Ş. kuruldu.

2001

Teknoloji Holding online şans oyunları alanında yatırımlarına başladı ve İnteltek A.Ş (bilinen adıyla İddaa) kuruldu.

2003

Türkiye’nin ilk online şans oyunları platformu Bilyoner kuruldu

2006

Hitay’ın Inteltek’teki (Bilyoner ve İddaa) yüzde 20 payının Intralot’a satışı gerçekleşti.

2007

Emin Hitay’ın diğer başarılı girişimi olan Planet A.Ş’deki hisselerinin Fransız şirketi olan Ingenico firmasına satışı gerçekleştirildi.

2013

Hitay Holding, Bilyoner’de büyüyerek yoluna devam etti.

2013

Exim güvenlik teknolojileri pazarına atıldı ve vizyonunu yenileyerek yoluna devam etme kararı aldı.

2013

Teknoloji Holding’in faaliyetleri Hitay Holding çatısı altında birleştirildi.

2020

Hitay Holding bünyesindeki Teknoser, Fujitsu’yu satın aldı.

2024

AltılıGanyan.com

HITAY